skip to Main Content

Konec spekulací. IGNIS BRUNENSIS 2020 se koná i letos od 20.8. až 23.8. Ročník 2020 bude poctou všem, kteří pomáhali druhým zvládnout toto náročné období v době koronaviru. Na programu Ignis Brunensis toho na nás čeká i „Pod hradbami“ mnoho!

2 ohňostroje nad Špilberkem

Letošní ročník je koronavirovou pandemií přeci jen trochu poznamenán. Budou se konat pouze 2 ohňostroje a to jen nad hradem Špilberk. Ohňostroje tedy budete moci sledovat po celém Brně a tím bude zajištěn i dostatečný odstup od ostatních diváků. Ohňostroje na brněnské přehradě sledovalo vždy statisíce diváků.

Kdy a co nás čeká?

Čtvrtek 20.8. 22:30 – Sedmikrásky nad Brnem

Věnováno 80. výročí Big Bandu Gustava Broma

Doprovodný program dne: Před čtvrtečním ohňostrojem se můžete od 13:00 podívat na ukázky integrovaného záchranného systému. Od 16:00 se můžete projet centrem historickými vozidly Technického muzea nebo si je jen prohlédnout.

Sobota 22.8. 22:30 – Óda na šťastný let

Věnováno všem lidem, kteří byli schopni a ochotni pomoci druhým zvládnout toto náročné období.

Doprovodný program dne: Před sobotním ohňostrojem se můžete vydat na Den otevřených dveří brněnské MHD. Též se můžete projet koněspřežnou a parní tramvají při okružních jízdách centrem Brna nebo historickým autobusem až do Židlochovic.

Vyvrcholením sobotního programu „Pod hradbami“ bude od 19:00 koncert pod garancí Českého rozhlasu Brno u Janáčkova divadla s názvem „Piazzetta před divadlem“, které bude poctou všem v první linii. 

Další doprovodný program

Nedílnou součástí festivalu Ignis Brunensis je i další doprovodný program. Po celou dobu můžete navštívit Technické muzeum v Brně se zvýhodněnou vstupenkou 1+1. Děti se mohou vydat do VIDA! Science centra na 3D film o dinosaurech. Dospělé zaujme ve čtvrtek a v sobotu film „Nebe v plamenech“ o historii a současnosti ohňostrojů ve Hvězdárně a planetáriu Brno.

Kompletní program a další podrobnosti naleznete v tomto odkazu.

Tak co? Už se těšíte? Kde budete sledovat? Napište do komentářů.

Back To Top